Povídka: Bůh v míse

28. prosince 2009 v 16:22 | Daniel R. |  PRŮVODCE SVĚTEM CONANA
Robert Ervin Howard
název originálu: The God in the Bowl; 1952
české vydání:
SFK Julese Vernea; Věž slona a jiné povídky; 1989
AFSF; Conan Barbar; 1997
Aurora; Conan I; 2007
překlad Jan Kantůrek

Conan, který je znechucen Zamorou, prolezlou magií, vrahy a zloději v temných ulicích Arenjunu a Shadizaru, se vydá na západ do Nemedie, druhého nejmocnějšího hyborského království. Po nějaké době provozování zlodějského řemesla si Cimmeřana najme jistý mladý šlechtic Aztria Petania, který se dostal do finanční tísně při hře v kartách. Conan má ukrást pohár vytvořený z jediného diamantu, který je ukryt v muzeu patřící bohatému sběrateli.

Při jeho smůle, ve chvíli kdy se plíží chodbami muzea, je v něm zavražděn samotný majitel. Conana objeví strážný a stává se tak hlavním podezřelím. Zatímco vyšetřovací soudce Demetrius se snaží objasnit vraždu, tak Conanovi dochází trpělivost a muzeem se pohybuje démon vypuštěný ze sarkofágu ve tvaru mísy, pocházejícího z tajemné Stygie.

Povídka má neobvyklý detektivní průběh, při kterém se pomalu odkrývají fakta a důvody přítomnosti dalších pánů, které stráž nachází slídit kolem muzea. Kdyby existovaly příběhy Sherlocka Holmese od Howarda, běžím je hned koupit.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama