Poslední koncert Mozkožroutů

2. února 2010 v 12:35 | Daniel R. |  MOJE POVÍDKY
Poučen z předchozích nezdarů,
sestrojil elektrickou kytaru
a rock 'n' roll,…
…byl právě narozený dítě.


Noční obloha byla hustě pokryta spoustami zářících hvězd a mezi nimi jasně zářil velký kotouč měsíce. Normálně by město žilo svým nočním bujarým životem a z místních hostinců by se ozýval smích, tlukot korbelů o sebe, řvaní a povzbuzování při různých rvačkách. A dělo by se spousty dalších různých činností provádějících se po nadměrném požití alkoholu. Dnes tomu však tak nebylo, hospody zely prázdnotou a spousty z nich mělo zavřeno. V těch co byly otevřeny bylo jen pár místních notorických ochlastů. Důvodem bylo to, že přijeli Mozkožrouti. Každý je chtěl vidět, spatřit jejich velkou šou.

A právě pár mil od města, na Planině padlých bylo velice rušno. Masa lidí, tlačících se blíž k pódiu, aby lépe viděli na své miláčky, mě mile překvapila. Kolem davu lidí vzplál kruh ohně, ten osvětlil celou scénu a utvořil symbol, který jsem mohl spatřit jen já, vznášející se vysoko nad zemí. Nad tou podívanou moje srdce zaplesalo potěšením. Bylo mi jasné, že jsem se v klukách nezmýlil. Slíbil jsem jim, že dnes uvedu jejich velkolepé představení.

Když jsem se snesl dolů na pódium, dav utichl, jako kdyby všichni přestali dýchat. Jen občas byl z různých míst slyšet výkřik zděšení slabších povah nebo pláč dětí. Zřejmě se báli mých mohutných rohů, rudě planoucích očí a červené pěny stékající mi z koutků úst. Chvíli jsem se rozhlížel a pozoroval strach v očích mnoha návštěvníků. Opatrně jsem složil svá křídla, tak abych s nimi něco klukům nerozbil a mile jsem se usmál. Vzal jsem do svých velkých rukou mikrofon. Trochu jsem si odkašlal a z reproduktorů se ozvalo ohlušující dunivé chrochtání s doprovodem chrčení a pískání. Po této zkušenosti jsem raději mikrofon odhodil a rozhodl jsem se kluky uvést bez něj. Tak aby to slyšeli i ti vzadu, jsem tedy z plných plic zařval: "Přivítejte Mozkožrouty!!!"

Potom jsem se vznesl vzhůru a pozoroval další dění pěkně z výšky. Když Mozkožrouti přišli se vým nářadím na podium, tak se ohlušený dav vzpamatoval a začal jásat a skandovat jména svých miláčků.

Tou dobou ve městě:
Hostinského, který zrovna usínal za svým barem probral vzdálený dunivý řev doprovázen chvěním skleniček a korbelů na stolech a pultech. Řev mu vyzněl jako "plýtvejte mlži*". Což mu nedalo a šel vše zkontrolovat do kuchyně.

*Místní oblíbený pokrm z moře.

Kapela se skládala ze čtyř mohutných orků. Jeden z nich si sedl za bicí, kterýma byl doslova zastavěn. Dva z nich měli kytary a ten největší se postavil za mikrofon a začal do něj cosi huhlat. Hoši zabrali svá místa a začali hrát. A začali pěkně zostra nabroušeným tvrdým rockem. Songem který se jmenoval "Moje milá neplakej", jehož zběsilé tempo se občas pozastavilo a v těchto pauzách měl zpěvák jakési citové výjevy, které tak nějak připomínaly páření trollů. Hned po skončení úvodní skladby volně navázala druhá s pomalým houpavým rytmem. Její rychlost se však pomalu začala stupňovat a potom co se kytary chopil i zpěvák, krajinou se rozezněla kytarová bouře.

Ruce fanoušků pravidelně vystřelovaly se zaťatými pěstmi nad jejich hlavy, které přikyvovaly do rytmu. Celý dav poskakoval a dlouhé vlasy dělaly při pohazování a kroucení zajímavý efekt. Po této písni zpěvák všechny pozdravil a hned bez jakéhokoliv dalšího protahování začali opět hrát.

Ve svižném rytmu se zlehka neslo kytarové sólo. I přes velké orčí ruce a tlusté prsty kytarista s jistotou, přesností a obdivuhodnou zručností pečlivě vybíral jednotlivé struny. Kytara kvílela a její zvuk se zařezával do uší posluchačů. Dále následovala desetiminutová skladba, při které se měnily nejrůznější divoké rytmy a bylo použito mnoho světelných a ohnivých efektů, které osvětlovaly pódium, krásně vyzdobené lebkami nejrůznějších zvířat a podivných tvorů. Největší, dračí lebka visela uprostřed nad pódiem a i když její majitel již nebyl živ, působila stále nebezpečným a strašidelným dojmem. To bylo umocněno nainstalovaným světlem v očních důlcích a párou valící se z velkých nozder.

Při této dlouhé skladbě také na podium vnikla jedna elfka, která se na něm různě nakrucovala a začala ze sebe strhávat části svého oblečení. Byla pro diváky příjemným zpestřením a proto se nikdo zprvu nesnažil ji odtamtud odnést. Když se však začala plazit po jednom z hudebníků, dva mohutní orkové ho museli vysvobodit z jejího sevření. V přestávce mezi další skladbou pak nějaký vtipálek z pořadatelů ozvučil dění za podiem a z reproduktorů se ozývalo vzrušené stenání doplněné hrubým hekáním a funěním. Dav ihned pochopil co se děje a začal s hlasitým povzbuzováním a skandováním nemravných hesel. Tato příhoda rapidně zvýšila zájem a úsilí dalších elfek dostat se na pódium a během koncertu musely být pak odneseny ještě další tři.

Když se ke slovu opět dostala muzika, tak měla přijít na řadu sborová vyřvávačka s názvem "Zabij! Zabij!". Text celé skladby byl však vtipně předělán na aktuální téma. Po tomto krásném sborovém zpěvu, kterému poskytla své hlasivky většina fanoušků, byla další série skladeb orientující se zejména na téma chlastu, sexu a dalších zvrhlostí.

A pak přišel vrchol celé šou. Zpěvák, který se jmenoval Zarog, se postavil na okraj pódia, rozkročil nohy a mírně pokrčil kolena. Rukama se opřel o svá mohutná stehna, nahnul se, a doširoka otevřel svoji velkou tlamu. Chvíli se nic nedělo, Zarog stál stále v té samé pozici jako kdyby zkameněl. Nedočkavý diváci začali něco pokřikovat. Pak se však Zarog začal nadýmat a po chvilce z jeho roztažené obrovské tlamy začali létat neuvěřitelně velkým proudem zvratky. Lidé začali jásat nad jeho výkonem. Zarog pobíhal jako pominutý dokola po pódiu a dokonale pozvracel první řady fanoušků. Přestal až když bylo vše kolem něj důkladně pokryto bývalým obsahem jeho žaludku. Postavil se doprostřed pódia před fanoušky a vítězně zvedl ruce nad hlavu, dav jásal nad jeho výkonem. Vzápětí se však Zarog svalil jako balvan hlavou k zemi.

V tu chvíli jsem věděl, že je po všem. Kluci byli dobří, ale vzali si příliš velké sousto. Zarog se zřejmě musel zbláznit když takto hazardoval se svým životem. Jeho představení se zvratkama ho stálo život. Když jsem odlétal, ohlédl jsem se ještě za nic netušícím davem, který čekal, že se Zarog každou chvíli zvedne a kapela zahraje přídavky.

Svědectví Harryho Špejbla:
"Do doby než jsem zažil tenhle koncert, žil jsem poklidný, místy až nudný život. Zážitek z koncertu mě poznamenal tak hluboko, že ho od základu změnil. Bylo mi tak kolem dvaceti let a jako každý jsem utápěl svůj mozek v hard rockový a metalový hudbě. Jelikož jsem na místě koncertu kempoval už několik dní předem, vybojoval jsem místo poměrně blízko k podiu…

…Netrpělivý dav očekával kdy přijdou Mozkožrouti, a však místo nich se z noční oblohy sneslo něco nepředstavitelného. Něco, na co nikdo z nás nebyl připravený. Ta hrůza co všechny umlčela byla omračující. Tvor co jí vzbouzel měl rudě planoucí oči, rohy a tyčil se nad námi z podia. Tekl ze mě proudem ledový pot, srdce zastavené a oči se mi zděšením valili z důlků. Podle pachu, který jsem všude kolem jasně a zřetelně cítil, bylo zřejmé, že jsem se neposral sám…

…Byl jsem přímo naproti té velké rozevřené tlamě. Dlouho se nic nedělo, fanoušci začali pískat. Já jsem však napjatě pozoroval dění s očekáváním něčeho velkého. A přišlo to. Břicho Zaroga se podivuhodně svíjelo a kroutilo. Pak z jeho tlamy proudem lítaly zvratky. Kusy dnešního oběda a večeře. Narychlo zhltlá malá zvířátka. Na obličeji mi přistála žába a kolem prolétla kost od kuřete."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reklama z pekla:
www.zmensvujzivot.hell
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 


Komentáře

1 Ota Ota | 2. února 2010 v 19:03 | Reagovat

Nejlepsi  8-)

2 Luděk Luděk | 12. února 2010 v 12:46 | Reagovat

Jsem z toho trošku zmatenej. Nějak se budu muset kouknout na nějakou předchozí verzi, co že se to tam vlastně změnilo  8-O

3 Ota Ota | 31. března 2010 v 11:21 | Reagovat

[2]:Rekl bych, ze ty komentare vzadu. Driv asi byly v textu normalne. Nevim. Ale prijdou me navic nebo nejak tak...
Autore? :)

4 Daniel R. Daniel R. | Web | 1. dubna 2010 v 12:28 | Reagovat

[3]: Drobný změny v původním textu a přídavek pod obrázkem orků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama