Březen 2010

Poslední z Aporveru

25. března 2010 v 18:06 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ
Ikarie
V březnovém čísle časopisu Ikarie jsem se dočetl o  českém filmu s názvem Poslední z Aporveru (Poslední děti Aporveru). Premiéru by měl mít 11.11.2010.  Jde o fantastický, spíše dětský snímek inspirovaný odkazem Karla Zemana, který se stal světově uznávaným tvůrcem (např. výpravně dobrodružný film Cesta do pravěku, nebo Baron Prášil). Jde o kombinaci ruční animace s živými herci a kulisami.
-
Smozřejmě dnes mužem namítnout, že díky počítačové "dokonalé" iluzi tato technologie nemá již význam. Jenže co když o iluzi přibližující se realitě někdo nestojí? Jistě, máme tu 3D animovaný filmy jako Shrek a Doba ledová. Mylsím ovšem, že ručně kreslené obrázky mají svoje nezaměnitelný kouzlo, které nelze ničím nahradit. Dětí z Aporveru samozřejmě zároveň využívají i vymožeností dnešní doby a dochází tak k inovaci "zapomenuté" techniky. Ke shlédnutí je zatím k dispozici rok starý teaser.
-
Když tedy kreslit, tak ať ta fantasie stojí za to. Aporver je svět v kterém rostou obrovské, tisíc metrů vysoké houby a na nich stojí města. Mezi nimi se lidé pohybují na strojích podobným balónům a vzducholodím. Filmový děj je, jak jinak, o záchraně tohoto fantastického světa před rozpínajícím se zlem. Více se dočtete na stránkách české televize.
-
Osobně jsem zvědavý jak se tento film povede. A i kdyby se nepovedl, je sympatické, že se někdo u nás snaží stvořit něco jiného, než je halda tragikomedií nasáklích frustrací z období komunismu.
Apover
Krom téhle vlaštovky ve fantastickém žánru se stejný producent (Tomáš Krejčí) chystá na zfilmování románu Válka s mloky od Karla Čapka. Zřejmě i v tomto filmu bude hrát velkou roli také výtvarné zpracování. Více jsem našel na iDnes. Myslím, že to je hodně těžký sousto, no uvidíme.

Legendy o Kernovi - Loren L. Coleman

21. března 2010 v 14:45 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ
Cimeřanův Hněv

I když úspěchy ambiciózní MMORPG hy Age of Conan nedopadly dle představ, tak pro její podporu, ještě před startem, byly nápsány celkem čtyři trilogie. Každá se odehrává v jiném koutě rozmanitého světa Hyborského věku. Howardova fiktivní epocha tak znovu ožívá i na papíře a s novými hrdiny.
-
Samotná hra je vsazena do období kdy Conan sedí na Aquilonském trůnu (po Howardově románu "Hodina draka"). Jenže o poklidném důchodě si může nechat jen zdát. Za svého potulného života si vytvořil příliš mnoho nepřátel a za kralování ještě další přibývají. Jméno toho největšího se skoro bojím napsat. Myslím, že se jmenuje Toth Amon, ale o něm tahle trilogie není...

Basil Poledouris - Prologue / Anvil of Crom

1. března 2010 v 12:53 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ
Tato rubrika samozřejmě nemá tvořit konkurenci blogu RockCafé. Je určena pro fantasy hudbu tematicky podtrhující tento blog, pro lepší atmosféru. (pozn. 26.6.2010 - rubrika "Fantasy Hudba" zrušena, sloučena srubrikou "Tipy nejen na čtení")

Asi tím žádného fantasy zasvěcence nepřekvapím, ale na první příspěvek se nehodí nic lépe než prolog a první skladba ze soundtracku filmu Conan Barbar. Nad kvalitou filmu lze spekulovat, nad hudbou ovšem nikoli: