Legendy o Kernovi - Loren L. Coleman

21. března 2010 v 14:45 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ
Cimeřanův Hněv

I když úspěchy ambiciózní MMORPG hy Age of Conan nedopadly dle představ, tak pro její podporu, ještě před startem, byly nápsány celkem čtyři trilogie. Každá se odehrává v jiném koutě rozmanitého světa Hyborského věku. Howardova fiktivní epocha tak znovu ožívá i na papíře a s novými hrdiny.
-
Samotná hra je vsazena do období kdy Conan sedí na Aquilonském trůnu (po Howardově románu "Hodina draka"). Jenže o poklidném důchodě si může nechat jen zdát. Za svého potulného života si vytvořil příliš mnoho nepřátel a za kralování ještě další přibývají. Jméno toho největšího se skoro bojím napsat. Myslím, že se jmenuje Toth Amon, ale o něm tahle trilogie není...

-
Legendy o Kernovi vypráví o válce Cimmerských kmenů proti divokým nájezdníkům z Vanaheimu. Zemi plné silných rudovlasých válečníků (Vaniřanů) uctívající boha Ymira, pána mrazu. Nájezdníky doplňují ruzní tvorové a velcí bělovlasí pololidé, v čele s obrovským Grimnirem pocházejcího až z Nordheimu. Krom toho, Cimmerii sužuje dlouho trvající krutá zima.
-
Kern se narodil ženě, která byla vyhnána ze svého původního kmene. Vzhledem k tomu, že odpohledu je u Kerna k rozeznání jeho nečistý původ, stává se po smrti starého náčelníka odvržencem. Přežít sám zimu v drsných podmínkách Cimmerie není jednoduché, skoro lze tvrdit nemožné. Kern má však v bývalém kmeni přeci jen několik přátel. I přes jeho původ mu srdce bije pro rodnou zem a nehodlá se smířit s jejím pustošením. Cimmerské kmeny je potřeba spojit, tak jako před lety, když vyplenily Aquilonskou pevnost Venarium. Ty jsou ale teď rozhádaný víc než kdykoliv předtím. Kerna čeká dlouhá cesta po Cimmerii a mnoho bitev a šarvátek.
-
Legendy o Kernovi jsou jedinou ze zmíněných trilogíí, co byla přeložena do češtiny a vydalo ji nakladatelství Tritton. Děj je spíše akční, což je ale v souladu Howardovkého stylu. I když je v něm trochu více popisu reálíí, a to občas tempo příběhu viditelně přibrzdí. Vzhledem k neúspěchu hry Age of Conan se lze ovšem jen těžko dohadovat, zda někdo vydá další z těchto trilogií. Knihy jsou v paperbacku s velice povedeným grafickým zpracováním, dokonce lepším než v tom originálním.
vlčí krev+píseň vítezství
 


Komentáře

1 Luděk Luděk | 21. března 2010 v 16:24 | Reagovat

No, někde jsem četl, že po tom, co hra doznala mnoha úprav oproti původní verzi, začalo se to trošku rozjíždět. Sice to pořád nemůže konkurovat té slátanině WoW, ale možná, že to nakonec takové hrůza nebude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama