Turan, Hyrkánie, Kusan a Vilajetské moře

30. května 2010 v 23:23 | Daniel R. |  PRŮVODCE SVĚTEM CONANA
Přehled zemí a oblastí souvisejcích s Conanovou službou v turanském vojsku.

Turan
Turanští válečníci

Království založené hyrkánskými osadníky, kteří se netají svými rozpínavými ambicemi dále na západ. Což dokládají občasné války se Zamorou a Kothem. V oblasti mezi západními zeměmi a Turanem však žije i původní obyvatelstvo shemitů rozprostřené do mhoha kmenů (nomádi). Dále se  tu také potuluje mnoho odpadlíků, kteří tvoří rasově a národnostně smíšené loupeživé bandy (tzv. kozáci). Obě skupiny považují Turan za nepřítele a neúnavně mu škodí.

V blízkosti Vilajetského moře pyšně stojí mnoho velkolepých měst. Nejvýznamnějším je Agraphur, ten je největší tepnou obchodu mezi západním světem a vzdáleným východem za Vilajetským mořem. Dalšími jsou pak Yaralet, Shahpur, Akif, Sultanapur, Khawarizm.

Zastřené tajemstvím je v Turanu náboženství, které má velký politický vliv. Primárním bohem je Elrick, jehož charakteristika je spíše temná a zlá. Je vnímán jako pán podsvětí a soudce mrtvých. Mluví se i o démonických silách, a že mezi jeho knězi se pohybují věštci z černého kruhu.


Hyrkánie

Hyrkanií rozumíme zemi na východ od břehu Vilajetského moře až k hranicím Khitáje. Většina tohoto kraje není pod přímou vládou žádného království. Platí v něm jen pravidla kočovných hyrkánských kmenů, které putují po zdánlivě nekonečných stepích a pouštích.

Výjimkou jsou města na východním pobřeží Vilajetského moře. Velká část Hyrkanie je také velmi hornatá a neobydlená. V okolí řeky Zaporosky je pak bujný a bažinatý kraj. Ten je kromě několika městských států také útočištěm mnoha skupin kozáků, kteří jsou trnem v patě Turanu.


Kusan

Malé království ve východní části Hyrkánie v blízkosti hranic Khitáje, kterou je tato země výrazně společensky a kultůrně ovlivněna.


Vilajetské moře

Mohlo by se zdát, že moře je jednoznačně pod kontrolou turanského námořnictva. Není tomu ovšem tak. A to bez ohledu na loďstva městských států, která jsou zanedbatelná. Nejvážnějším turanským nepřítelem  na moři, podobně jako na pevnině loupeživý kozáci, jsou  totiž piráti Rudého Bratrstva. Největší zběř hrdlořezů ze všech koutů světa brázdí  toto moře, přepadá obchodní lodě a nenechá si ujít ani tu nejmenší možnost uškodit Turanu.

V jižní části vnitrozemského moře jsou četná souostroví, která skrývají tajemné ruiny dávných civilizací. Mnohým se z pověrčivosti vyhýbají dokonce samotní piráti, na jiných zas mají svá útočiště. V námořních mapách lze v souvislosti s obávanými ostrovy nalézt nezakreslená prázdná místa.

Turan
  

   
         
 


Komentáře

1 Luděk Luděk | 31. května 2010 v 14:14 | Reagovat

Hurá, zase něco z Conana! Špica popis. Nemáš k tomu i nějakou mapu?

2 Daniel R. Daniel R. | 31. května 2010 v 19:39 | Reagovat

[1]: existuje glogbální mapa k Age of Conan:
http://age-of-conan.cz/wp-content/blogs.dir/40/files/1/hyboria_mapa.jpg
u ní ale došlo trochu k předělání původní hyborské části

potom mapa od nějakýho frantíka (Christophe Fernandez), která je podle mě asi nejlepší:
http://hyboria.xoth.net/maps/chrysagon_hyboria.jpg

samozřejmě vygooglíš i jiný

3 Sabča Sabča | Web | 5. června 2010 v 14:09 | Reagovat

prosím tě koukni se mi na blog!
dík :-D

4 Luděk Luděk | 14. června 2010 v 13:17 | Reagovat

[3]: Snad tam nepíšeš o Turanu a Kusanu? :-D

5 Mirkasurn Mirkasurn | E-mail | Web | 25. července 2018 v 16:34 | Reagovat

Peels can help to escape from the greater part age deficiencies of the skin layer. Procedures effective at any time, intended for skin of any type. After superficial exfoliation disappear small wrinkles, skin turns out young, smooth. Adaptation – 3 days. deeper peeling well copes wrinkles (expression, age, affects minor scars, eliminates freckles.
Regeneration – 7 days. Profound peeling conducting in the beauty hospitals. This is maximum effective operation, although requires long term adaptation – about one month.
<a href=http://chemicalpeel.in/detailed-chemical-peel-aftercare-instructions>chemical peel aftercare instructions</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama