Povídka: Město lebek

9. srpna 2010 v 15:46 | Daniel R. |  PRŮVODCE SVĚTEM CONANA
L. Sprague de Camp, Lin Carter
název originálu: The City of Skulls; 1967
české vydání: United Fans; knižní řada Poutník č.10, Conan - Vlci za hranicí; 1995
překlad: Jan Kantůrek

Město lebek

Předchozí dobrodružství Conana vyneslo až na místo v gardě turanského krále Yldíze.  Po nějaké době poklidné služby je Conan spolu s Kushitou Jumou vybrán pro doprovod Yldízovi dcery Zosary, která má být provdána za náčelníka kujgarských kočovníků. Na úpatí Talakmánských hor, které skrývají úrodné údolí Meru, je výprava přepadena skupinou malých, hnědých jezdců v černě  lakované zbroji. I přes tuhý odpor je výprava přemožena a přežije pouze princezna, Conan a Juma.

Útočníci zajatce odvedou do města Shamballah nacházející se ve zmíněném subtropickém údolí Meru. Jsou předvedeni před božího krále Rimpocha Jalung Thongpu, a zde se Conan dozvídá, že byl vláčen přes hory jen proto, že se místnímu znetvořenému králi zachtělo krásné Zosary. Dopálený Cimměřan se vymýká kontrole strážím a ohrozí samotného božského Rimpocha.

Za svou opovážlivost dostávají nejvyšší trest. Vzhledem k tomu, že smrt je v Shamballáhu brána jako vykoupení, jsou Conan s Jumou odsouzeni k doživotnímu připoutání k veslu otrokářské galéry. Absolvují okružní jízdu po městech na pobřeží jezera Meru. Když dorazí zpět do Shamballáhu, tak už se jim na další pochopitelně nechce. Při svém útěku z tohoto města fanatiků samozřejmě nezapomenou na  nešťastnou Zosaru, která právě prožívá nejtěžší chvíle svého života. 
 


Komentáře

1 Luděk Luděk | 27. srpna 2010 v 2:33 | Reagovat

Hehe, ten řádek následující za "české vydání" vypadá hodně podivně: "United Fans", "Poutník", "Vlci za hranicí" Kam na to choděj? :-D

2 Daniel R Daniel R | 27. srpna 2010 v 18:43 | Reagovat

Tak na to se musíš zeptat tuším Egona Čierného. Jinak "Vlci za hranicí" je povídka, kterou jsem dosud nečetl, protože jsem tu knížku nesehnal. Je to povídka z doby chystaného sesazení Numenida.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama