Novela: Conan a pavoučí bůh

25. března 2011 v 19:12 | Daniel R. |  PRŮVODCE SVĚTEM CONANA
L. Sprague de Camp
název originálu: Conan and the Spider God; 1980
české vydání:
United Fans; knižní řada Poutník č.8, Conan a pavoučí bůh; 1992
překlad: Jan Kantůrek


Po zapletení se s ženou svého velitele, kterého zabije v souboji, je Conan nucen dezertovat z Turanské armády. Tu osudnou noc je ovšem současně unesena Jamilah, první žena krále Yldíze.

O únosu se Conan dozví až od svého přítele v Sultanapuru, u kterého se při útěku zastaví, potom co jeho cestu skříží záhadná karavana, kterou je za podivných okolností okraden o koně a zásoby. S podezřením, že jde o únosce Yldízovi ženy, se ji rozhodne pronásledovat. To ho zavede opět do Zamory. Tentokrát do Yezudu, města pavoučího boha.

Protože se v mládí od svého otce přiučil kovářskému umění, dostává se za přísně střežené brány Yezudu jako kovář, po kterém se tamní kněží zrovna shánějí. Při návštěvě obřadu v chrámu ho zaujmou, jak drahokamy vsazené na místě očí v hlavě obrovského pavoučího idola, tak jedna z chrámových tanečnic. Do ní se plynutím času mladý Conan zamilovává, zaroveň osnuje plány na osvobození Jamilah a ukradení drahokamů.

Možná tušíte, že tyhle tři velká sousta jsou moc i na Cimmeřana a že pavoučího boha nezastupuje pouze idol v chrámu. Jde asi o nejromantičtější Conanův příběh, avšak s velmi hořkým koncem.
 


Komentáře

1 Luděk Luděk | 30. března 2011 v 2:04 | Reagovat

Možná jsem blbej a ptám se už po několikátý.... Tyhlety příběhy máš?

2 Daniel R Daniel R | 30. března 2011 v 18:58 | Reagovat

No jasně, to myslíš, že jen papouškuju co si přečtu jinde? Sehnal jsem ty knížky po antikvariátech. A mám je už i přečtený (tedy ty od de Campa a spol). Teď se to snažím číst znovu, i když zrovna tohle jsem z časových důvodů znovu nečetl. A ptáš se teprve asi po druhý ;-). Výhledově plánuju pořídit Conanovskou sbírku od domácích autorů. Věř tomu nebo ne, napočítal jsem asi 15-20 děl.

3 Luděk Luděk | 31. března 2011 v 23:12 | Reagovat

[2]: Ach jo... Tak jsem to samozřejmě nemyslel. Taky bys to mohl mít třeba jen v PDF na kompu. Já myslel, jestli máš skutečný papírový knihy. A sorry za tu opakovanou otázku. Občas mi paměť vynechává.

4 Daniel R Daniel R | 1. dubna 2011 v 10:50 | Reagovat

V pohodě. Mám doma papírový, fyzický knihy, na který si můžeš uplně normálně šáhnout a listovat v nich. :D Konkrétně většinou přesně ty, co píšu jako české vydání. Snažím se samozřejmě ověřit i jiná vydání, ale u těch ne Howardovskejch většinou zatím jiná nebyla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama