Duben 2011

Hobit

17. dubna 2011 v 18:01 | Daniel R.
Tak ještě po třetí o pohyblivých obrázcích. Pře o autorská práva a obviňování kdo koho okradl už jsou snad překonány a natáčení filmu Hobit snad již nic nebude stát v cestě. Režíruje ho Peter Jackson, který předtím úspěšně zvládl tři díli Pána Prstenů, takže lze snad říci, že je v dobrých rukou. Právě on vás provede zákulisím filmu v následujícím videu.


Game of Thrones

12. dubna 2011 v 19:40 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ


V produkci HBO vznikl seriál podle ságy "Píseň ledu a ohně" od George R. R. Martina. Jelikož mám tak trochu nechuť k nekonečným cyklům, tak jsem se nikdy nechystal tohle dílo číst (navíc jsou zatím dokončeny pouze čtyři knihy z plánovaných sedmi). Na seriálové zpracování první knihy "Hra o trůny" se ovšem podívám velice rád. Premiéra by u nás měla být 18. dubna. Zde najdete odkaz na víc jak 14 minutovou ukázku z prvního dílu. Vypadá to velice slibně.

Tady přikládám kratší trailer:

Conan Barbarian 2011

9. dubna 2011 v 23:57 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ

Nový Conan, který se má objevit v kinech v srpnu tohoto roku vzbuzuje u mnoha fanoušků vážné obavy. Už obsazení role Conana Jasonem Momo...:) rozdělilo fanoušky na dva tábory. Na ten, kterému už je jasný, že z toho nemůže vzejít nic dobrého. A druhej, který mu přeci jen dává nějakou šanci. Vyhlídky tedy velmi mizerné.

Ten kdo si myslí, že by tento film mohl posunout filmového Conana v časové ose někam dál, bude zklamán. Opět zřejmě uvidíme malého Conana, zabití jeho otce, vybití vesnice a následnou pomstu. Když už chybí tvůrcům špetka fantazie, mohli se alespoň inspirovat z ohromného množství literárních děl, místo recyklace zápletky staré klasiky s Arnoldem. Juro Červeňák nebo Vlado Ríša by jistě ochotně nějakou svojí knihu s Cimmeřanem dali k dispozici :).

To ale není ještě všechno! Obsazení režiserského křesla Marcusem Nispelem, který nikdy nenatočil nic kloudného, má na svědomí například Texaský masakr motorovou pilou, je možná mnohem větší ranou než Jason a recyklace příběhu. Na to, že snímek má být na plátnech v srpnu, je zatím k vidění pouze velmi chudý teaser-trailer. Abych však nebyl jen negativní, dodám, že v něm nevypadá Momoa zas tak marně.