Conan Barbarian 2011

9. dubna 2011 v 23:57 | Daniel R. |  TIPY NEJEN NA ČTENÍ

Nový Conan, který se má objevit v kinech v srpnu tohoto roku vzbuzuje u mnoha fanoušků vážné obavy. Už obsazení role Conana Jasonem Momo...:) rozdělilo fanoušky na dva tábory. Na ten, kterému už je jasný, že z toho nemůže vzejít nic dobrého. A druhej, který mu přeci jen dává nějakou šanci. Vyhlídky tedy velmi mizerné.

Ten kdo si myslí, že by tento film mohl posunout filmového Conana v časové ose někam dál, bude zklamán. Opět zřejmě uvidíme malého Conana, zabití jeho otce, vybití vesnice a následnou pomstu. Když už chybí tvůrcům špetka fantazie, mohli se alespoň inspirovat z ohromného množství literárních děl, místo recyklace zápletky staré klasiky s Arnoldem. Juro Červeňák nebo Vlado Ríša by jistě ochotně nějakou svojí knihu s Cimmeřanem dali k dispozici :).

To ale není ještě všechno! Obsazení režiserského křesla Marcusem Nispelem, který nikdy nenatočil nic kloudného, má na svědomí například Texaský masakr motorovou pilou, je možná mnohem větší ranou než Jason a recyklace příběhu. Na to, že snímek má být na plátnech v srpnu, je zatím k vidění pouze velmi chudý teaser-trailer. Abych však nebyl jen negativní, dodám, že v něm nevypadá Momoa zas tak marně."I live, I burn with life, I love, I slay, and am content." - originální věta zakončující Conanovo zamyšlení nad existencí bohů při rozhovoru s Belit v Howardově povídce - Královna černého pobřeží. Je potěšující, že někdo z filmového štábu přeci jen snad nějaké to dílo s Cimmeřanem přečetl.

Slabinou ve starém Arnoldovském filmu je vizuální ztvárnění Hyborského věku, který vypadá příliš primitivně. Zde je prostor, kde by nový Conan mohl zabodovat, a to dokonce ve 3D. Právě to ve mně vzbuzuje největší očekávání. S trochou štěstí by tak při dobrých dnech režiséra a Jasona mohlo z nového Conana přeci jen něco být. Uvidíme.

Vypadá to, že se produkce poučila z druhého Arnoldovského dílu Conan Ničitel a ten nový nebude natočen s ratingem pro pětiletý děcka.

 


Komentáře

1 Tzona Tzona | 10. dubna 2011 v 18:45 | Reagovat

český trailer : http://www.tzona.eu/film/325

2 Luděk Luděk | 10. dubna 2011 v 19:14 | Reagovat

Zdá se, že mu udělali havraní vlasy. Aspoň něco. :-? Ale jinak patřím do toho tábora, co si myslí, že to bude škvár. :-!

3 Daniel R Daniel R | 10. dubna 2011 v 21:14 | Reagovat

[1]: díky za odkaz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama