Září 2011

Povídka: Dcera pána mrazu

19. září 2011 v 11:03 | Daniel R. |  PRŮVODCE SVĚTEM CONANA
Robert Ervin Howard
název originálu: The Frost-Giant's Daughter; 1932 Weird Tales
české vydání:
SFK Julese Vernea; Věž slona a jiné povídky; 1989
AFSF; Conan Barbar; 1997
Aurora; Conan I; 2007
a další.
Povídka u nás vyšla také pod názvem: Sněhová princezna
překlad: Jan Kantůrek

Severským zemím Vanaheimu a Asgardu vládne krutý bůh mrazu, jeho jméno je Ymir. Žije z krve, vpíjící se do věčného sněhu, která je prolévána při bitvách dvou znesvářených ras. Těmi lidmi jsou rudovlasý Vaniřané a zlatovlasý Aesiřané.
Avšak krutější než pán mrazu je jeho dcera Atali. Jen málo můžů ji spatřilo, jak se prochází po právě ztichlém bojišti, a mohou o ní vyprávět. Krásné bledé tělo jako ze slonoviny, nádhené zlato-rudé vlasy vlající v mrazivém větru.
A přece! Jeden válečník ji nejen že viděl, ale dokonce sevřel v náručí, strhnul z ní jediný průsvitný, tenký závoj a políbil její prochladlé tělo. Tím mužem je Conan - Cimmeřan.
D.R.

Conan znechucený intrikami civilizovaného světa se vrací zpět na sever. Nikoli do rodné Cimmerie, ale do Asgardu za přáteli kmene náčelníka Niorda. Zůčastní se s nimi tažení do Vanaheimu...

*Obrázek je z komiksové serie, která vychází z vlastní časové linie. Do první knihy byla adaptována jako úvodní povídka právě "Dcera pána mrazu". Autoři tuto povídku vložili na počátek Conanova putování, kdy se dostane do zajetí Hyperborejců, v kterém se odehrává hlavní děj komiksu. Autoři: Busiek Kurt, Nord Cary, Yeates Thomas. Odkaz fantasy planet.